gmu
03 خرداد 1402 - 21:39

زیرساخت‌های برگزاری انتخابات الکترونیک در قزوین مهیا شد

مدیرعامل مخابرات منطقه قزوین گفت: زیرساخت‌های لازم ارتباطی برای برگزاری انتخابات مجلس دوازدهم به صورت الکترونیکی مهیا شده است.

 به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین‌، جلسه شورای راهبری توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین امروز با حضور محمدرضا نصرآبادی مدیرعامل مخابرات منطقه قزوین، محمد اربابی اصفهانی مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شمالغرب کشور، مدیرکل پست استان، حناچی ، مدیر شعب پست بانک استان و مدیر ارتباطات زیرساخت استان قزوین در سالن جلسات شرکت مخابرات قزوین برگزار شد.

مدیرعامل مخابرات منطقه قزوین در این جلسه از اتمام طرح توسعه فیبرنوری در منطقه طارم سفلی خبر داد و اظهار داشت: اجرای طرح توسعه فیبرنوری در منطقه الموت هم در سال جاری به پایان می‌رسد و مردم این منطقه از امکانات ارتباطی با پهنای باند بالا و پایداری بیشتری برخوردار خواهند شد.

نصرآبادی با اشاره به پایلوت شدن استان قزوین در طرح بزرگ نجما (نهضت جهادی توسعه فیبرنوری مخابرات ایران) گفت: در حال حاضر اجرای طرح نجما در شهر محمدیه (زیباشهر) به پایان رسیده و در 2 منطقه از شهر قزوین در حال اجرای طرح هستیم که در روزهای آینده اجرای طرح نجما در خیابان خیام قزوین هم اجرایی می‌شود.

وی به سرمایه‌گذاری کلان در راستای ایجاد و توسعه زیرساخت‌های انتقال دیتا و سوئیچینگ اشاره کرد و افزود: بنابراین زیرساخت‌های لازم ارتباطی برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی مهیا شده و مخابرات منطقه قزوین آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات مجلس در پایان سال جاری را دارد.

نصرآبادی با بیان اینکه اجرای طرح نجما منجر به افزایش عدالت ارتباطی می‌شود، ادامه داد: بنا داریم با همکاری شهرداری‌های استان قزوین در بقیه شهرهای استان هم طرح نجما را اجرایی کرده و ضمن اتصال منازل به شبکه فیبرنوری پهنای باند مشترکان تجاری و خانگی را افزایش بدهیم. در ضمن در همین راستا همه روستاهای بالای 20خانوار در این شهرستان به اینترنت پرسرعت نسل سوم و چهارم وصل می‌شوند.

وی با اشاره به معضل سرقت تجهیزات و وسایل مخابراتی در بخش‌های مختلف استان قزوین یادآور شد: به همین خاطر به دنبال این هستیم که با همکاری وایجاد تعامل با بخشداران ضمن کاهش مشکلات ارتباطی مناطق مختلف استان قزوین سرقت تجهیزات مخابراتی را به حداقل ممکن برسانیم.

 انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1236516